067 779 20 80
 1. Главная
 2. Новини
 3. Транспортування, зберігання, техніка безпеки та інші важливі речі про гелій

Транспортування, зберігання, техніка безпеки та інші важливі речі про гелій


Транспортування, зберігання, техніка безпеки та інші важливі речі про гелій

Гелій, ціна якого в наш час – у широкому діапазоні, а можливість придбання є у різних компаній (щоправда, й на різних умовах), важливий для значного переліку сфер. Медицина, наука, машино-, автомобіле-, авіа- й ракетобудування, виробництво холодильного обладнання, хроматографія та навіть харчова промисловість мають потребу в газоподібному або рідкому He. Якщо ви функціонуєте у котромусь із цих напрямків і хочете купити гелій, попередньо радимо ознайомитися з додатковою інформацією про нього.

Основне, що слід знати про He

Гелій не горючий, не токсичний і не вибухонебезпечний. Газоподібним він є фізіологічно інертним й не несе небезпеки людям. Безпечний і для зовнішнього середовища, тому залишки в балонах не потребують знешкодження та утилізації. Завдяки тому, що є набагато легшим, ніж повітря, він розсіюється у верхніх шарах земної атмосфери. Його дозволено використовувати на масових заходах, у місцях масового скупчення людей: на концертних майданчиках, в приміщеннях, де відзначаються свята, у магазинах, на стадіонах під час проведення різноманітних спортивних заходів тощо.

Усе це підштовхує до певної думки: якщо все так гладко, можна не цікавитися технікою безпеки та супутніми питаннями. Чи так воно є насправді? Загалом так, проте є нюанси, які ми й пропонуємо Вам дізнатися.

Ключові ризики:

 • провокування задухи при заміщуванні та зріджуванні повітря (небезпека полягає в неможливості контролювати обсяги/присутність речовини, позаяк при звичайній температурі вона не має кольору та смако-ароматичних параметрів);
 • ймовірність обмороження шкіри та очей рідким гелієм;
 • швидка асфіксія при вдиханні газоподібного матеріалу під високим тиском;
 • можливість затверджувати різні гази й закупорювати, таким чином, розвантажувальні канали, засмічувати запобіжну арматуру.

Транспортуємо та зберігаємо гелій правильно

Перевозити та зберігати речовину потрібно у спеціальних ємностях: газ – у сталевих газових балонах коричневого кольору, рідину – в посудинах Дьюара.

Правила транспортування, зберігання та використання:

 • еревозити автомобільним або залізнодорожним транспортом із дотриманням вимог на кожному з них;
 • забезпечувати належну вентиляцію приміщення;
 • не допускати пошкоджень ємностей;
 • використовувати відповідні запобіжні пристосування;
 • не допускати контакт рідкого гелію з повітрям та газами;
 • підтримувати чистоту обладнання для роботи з гелієм-рідиною;
 • тримати балони вертикально, не ставити над ними будь-що, що може впасти чи скотитися;
 • слідкувати за достатньою кількістю місця між балонами;
 • запобігати сусідства з горючими матеріалами, джерелами вогню;
 • не нагрівати й не кидати тару з гелієм.

Тривале зберігання балонів з гелієм потрібно здійснювати в сухих, теплих і добре вентильованих приміщеннях або надворі під тентовим накриттям, забезпечивши захист від сонця та дощу. Оптимальний температурний режим – не більше 50 °С. Якщо певний час не передбачається використання балона, на нього слід одягнути запобіжний залізний ковпачок.

Підсумуємо

Гелій безпечний і нетоксичний, якщо, маючи з ним справу, бути обізнаним стосовно його властивостей і дотримуватися нескладних правил. В інакшому випадку можливі досить негативні наслідки. Не нехтуйте безпекою своєю і людей довкола. Будьте пильні та обережні – й застосування матеріалу порадує результатом, а не викличе протилежних емоцій чи, й того гірше, призведе до непоправного.

Новини

Заголовок2020/05/26Що може гелій, або промислове використання рідкого і газоподібного He
Заголовок2020/05/12Гелій для повітряних кульок
Заголовок2020/05/12Купити гелій в балоні й не прогадати: що потрібно врахувати?
Заголовок2020/03/06Рідкий гелій: унікальні властивості та сфери застосування

Ви можете просто залишити заявку на замовлення і наш менеджер обов’язково Вам перетелефонує

Залишити заявку